Figures/Poseable Figures: Difference between revisions
< Figures
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 3: | Line 3: | ||
! Image !! Name !! Release Date !! Manufacturer !! MSRP Price !! Links | ! Image !! Name !! Release Date !! Manufacturer !! MSRP Price !! Links | ||
|- | |- | ||
| [[File: | | [[File:Tokai_Teio_SH_Figuarts.jpg|200px]] | ||
| [[Tokai Teio]]<br>S.H. Figuarts | | [[Tokai Teio]]<br>S.H. Figuarts | ||
| July 23, 2022 | | {{Sortable Date|July 23, 2022}} | ||
| Bandai Spirits | | Bandai Spirits | ||
| 6, | | 6,930 JPY | ||
| [https://myfigurecollection.net/item/1293847 MyFigureCollection] | | [https://myfigurecollection.net/item/1293847 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=13898&grp_id=5312 Bandai Spirits] | ||
|- | |||
| [[File:Rice_Shower_SH_Figuarts.jpg|200px]] | |||
| [[Rice Shower]]<br>S.H. Figuarts | |||
| {{Sortable Date|August 27, 2022}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 6,930 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/1380915 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=13899&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|- | |||
| [[File:Special_Week_SH_Figuarts.jpg|200px]] | |||
| [[Special Week]]<br>S.H. Figuarts | |||
| {{Sortable Date|March 25, 2023}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 7,150 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/1479930 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14078&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|- | |||
| [[File:Silence_Suzuka_SH_Figuarts.jpg|200px]] | |||
| [[Silence Suzuka]]<br>S.H. Figuarts | |||
| {{Sortable Date|May 20, 2023}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 7,150 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/1479932 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14079&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|- | |||
| [[File:Oguri_Cap_SH_Figuarts.jpg|200px]] | |||
| [[Oguri Cap]]<br>S.H. Figuarts | |||
| {{Sortable Date|July 21, 2023}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 7,150 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/1693944 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14344&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|- | |||
| [[File:Tokai_Teio_SH_Figuarts_Special_Edition.jpg|200px]] | |||
| [[Tokai Teio]]<br>S.H. Figuarts<br>Special Edition | |||
| {{Sortable Date|July 28, 2022}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 7,480 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/1784549 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14338&grp_id=5312 Bandai Spirits]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14348&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|- | |||
| [[File:Tamamo_Cross_SH_Figuarts.jpg|200px]] | |||
| [[Tamamo Cross]]<br>S.H. Figuarts | |||
| {{Sortable Date|August 22, 2023}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 7,150 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/1693945 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14345&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|- | |||
| [[File:Kitasan_Black_SH_Figuarts.jpg|200px]] | |||
| [[Kitasan Black]]<br>S.H. Figuarts | |||
| {{Sortable Date|Feburary 17, 2024}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 9,350 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/1926716 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14600&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|- | |||
| [[File:Satono_Diamond_SH_Figuarts.jpg|200px]] | |||
| [[Satono Diamond]]<br>S.H. Figuarts | |||
| {{Sortable Date|March 16, 2024}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 9,350 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/1926714 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14599&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|- | |||
| [[File:Mr_CB_SH_Figuarts.jpg|200px]] | |||
| [[Mr. C.B.]]<br>S.H. Figuarts | |||
| {{Sortable Date|August 2024}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 9,350 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/2153667 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14816&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|- | |||
| [[File:Rice_Shower_SH_Figuarts_Special_Edition.jpg|200px]] | |||
| [[Rice Shower]]<br>S.H. Figuarts<br>Special Edition | |||
| {{Sortable Date|July 2024}} | |||
| Bandai Spirits | |||
| 8,250 JPY | |||
| [https://myfigurecollection.net/item/2168932 MyFigureCollection]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14817&grp_id=5312 Bandai Spirits]<br>[https://bandaispirits.co.jp/products/search/detail.php?prd_id=14791&grp_id=5312 Bandai Spirits] | |||
|} | |} |
Revision as of 13:42, 21 May 2024
Image | Name | Release Date | Manufacturer | MSRP Price | Links |
---|---|---|---|---|---|
Tokai Teio S.H. Figuarts |
July 23, 2022 | Bandai Spirits | 6,930 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits | |
Rice Shower S.H. Figuarts |
August 27, 2022 | Bandai Spirits | 6,930 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits | |
Special Week S.H. Figuarts |
March 25, 2023 | Bandai Spirits | 7,150 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits | |
Silence Suzuka S.H. Figuarts |
May 20, 2023 | Bandai Spirits | 7,150 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits | |
Oguri Cap S.H. Figuarts |
July 21, 2023 | Bandai Spirits | 7,150 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits | |
Tokai Teio S.H. Figuarts Special Edition |
July 28, 2022 | Bandai Spirits | 7,480 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits Bandai Spirits | |
Tamamo Cross S.H. Figuarts |
August 22, 2023 | Bandai Spirits | 7,150 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits | |
Kitasan Black S.H. Figuarts |
Feburary 17, 2024 | Bandai Spirits | 9,350 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits | |
Satono Diamond S.H. Figuarts |
March 16, 2024 | Bandai Spirits | 9,350 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits | |
Mr. C.B. S.H. Figuarts |
August 2024 | Bandai Spirits | 9,350 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits | |
Rice Shower S.H. Figuarts Special Edition |
July 2024 | Bandai Spirits | 8,250 JPY | MyFigureCollection Bandai Spirits Bandai Spirits |